Sievietes internetā izmanto sociālos tīklus un pērk kurpes

Pētījumi liecina, ka par tehnoloģijām interesējas ne tikai vīrieši. Šā gada sākumā Sadzīves elektronikas preču standartu un tirdzniecības asociācijas (Consumer Electronics Association, CEA) veiktais tirgus tendenču pētījums apstiprināja, ka tehnoloģiju jautājumos nav būtiskas atšķirības starp vīriešiem un sievietēm. Lai gan stiprais dzimums vidēji tērē vairāk naudas dažādām stilierīcēm (vidēji USD 728 gadā) nekā dāmas (USD 667), astoņas no desmit sievietēm atzīst, ka interesējas par tehnoloģijām. Turklāt meitenes šajā jautājumā ir praktiskākas. Viņas izvēlas datorus, viedtālruņus un planšetdatorus, lai padarītu savu dzīvi vieglāku.

Atšķirības tomēr parādās, kad ir runa par stilierīču lietošanas ieradumiem. Piemēram, sievietes ir daudz aktīvākas sociālajos tīklos, viņas nosūta vairāk ziņu un veic vairāk pirkumu internetā.

Ņemot vērā dāmu paradumus, Kaspersky Lab eksperti ir formulējuši tiešsaistes drošības padomus īpaši sievietēm.

  1. Sargājiet personas datus

Sociālie tīkli ir ērta platforma, lai uzturētu sakarus ar draugiem visā pasaulē, taču vienmēr jāatceras, ka sociālajos tīklos pieejamā informācija var nonākt nelabvēļu rokās, tāpēc ierobežojiet par sevi publiski pieejamās informācijas apjomu.

  1. Izturieties uzmanīgi pret kārdinošiem piedāvājumiem

Bieži vien internetā var atrast pievilcīgus dizaineru apģērbu, apavu un aksesuāru pārdošanas piedāvājumus. Ir vērts atcerēties, ka kiberkrāpnieki mēdz izvilināt naudu no lētticīgiem lietotājiem, izmantojot viltotas vietnes. Noteikti pārbaudiet informāciju par akcijām to organizatoru mājaslapās un resursa adreses īstumu pārlūka adreses joslā.

  1. Pareizi izmantojiet paroles

Paroles aizsargā vienīgi tad, ja tās ir pietiekami sarežģītas un zināmas tikai īpašniekam, tāpēc nenododiet savu paroli trešajām personām un neizmantojiet vienu un to pašu zīmju kombināciju piekļuvei dažādiem resursiem.

  1. Parūpējieties par aizsardzību

Kibernoziedznieki pastāvīgi meklē internetā potenciālos upurus. Šim mērķim pilnīgi piemēroti ir ārgārtīgi daudzie sociālo tīklu lietotāji. Piemēram, kaitīgo programmatūru izplatīšanai sociālie tīkli tiek izmantoti tieši tāpat kā e-pasts. Lai izvairītos no kiberdraudiem, ir svarīgi aizsargāt ne vien datora, bet arī citu ierīču, tostarp viedtālruņu un planšetdatoru, drošību. Šim nolūkam noderēs universālais risinājums Kaspersky ONE.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s