Jaunais Windows Phone 8

Jaunā WP 8 versija pasauli sasniegs gada nogalē un Microsoft ir paziņojusi, ka esošās WP 7.5 ierīces nebūs atjaunojamas uz WP 8. Microsoft gan sola, ka daļa patreiz nopērkamo WP telefonu būs atjaunojami uz 7.8 versiju, kas saturēs lielu daļu uzlabojumu, kas pieejami WP 8 un kurus var darbināt uz esošo ierīču dzelžiem. Tāpēc problēma nav tik dziļa. Microsoft nenorāda kuras konkrēti ierīces saņems WP 7.8 atjauninājumu, bet piemin, ka Nokia Lumia 900 šis atjauninājums pienāksies.

Tagad īsumā iziesim cauri galvenajiem Windows Phone 8 sistēmas jaunumiem.

Windows Phone 8 un Windows 8 izmanto vienotu sistēmas kodolu un tādējādi abas sistēmas labāk sadarbojas kopā un ļoti viegli būs rakstīt programmas, kas darbojas gan uz Windows Phone 8, gan Windows 8 ierīcēm.

Vairāku kodolu procesoru atbalsts (prezentācijā tika izmantots Nokia prototips ar divkodolu procesoru). Windows Phone atbalstīs dažādas ekrāna izšķirtspējas (WWGA, WXGA un 720p) microSD atmiņas karšu atbalsts.

Iekļauts Internet Explorer 10, kas attēlo lapas tāpat kā IE10 versija uz Windows 8. Papildus drošībai brīdināšana par phishing lapām gluži kā mūsdienīgos tīmekļa pārlūkos uz datoriem.

Native Code, lai varētu rakstīt iespaidīgākas programmas un spēles.

Windows Phone 8 ir plašāks NFC atbalsts, kas ļauj ērti pārsūtīt datus starp dažādām WP un Win8 ierīcēm, kā arī izmantot to, lai ērti uzsāktu spēles vai citas programmas. Iestrādātas virtuālā maciņa funkcijas (apmaksa, atlaižu kuponi, biļetes). Būs vajadzīga Secure SIM karte.

Nokia Maps visās WP8 ierīcēs (arī offline kartes un turn by turn navigācija). Windows Phone 8 vairāk paredzēts biznesam (drošāks kodols, Secure BootBitlocker u.c. ierīču pārvaldīšanas rīki, kas tik nepieciešami biznesa infrastruktūrās).

Ir uzlabots Start Screen, tagad var mainīt elementu (Live Tiles) izmēru un mainot to izmēru programmas varēs attēlot dažādu informāciju. WP 7.5 programmas darbosies uz Windows Phone 8 ierīcēm, bet būs jāpielabo, ja gribēs izmantot jaunā Start ekrāna iespējas

Orange Weekends Blog pēc Microsoft materiāliem

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s