Laikam plānākais piezīmjdators pasaulē


Orange Weekends

Samsung 9. sērijas piezīmjdators rada iesmaidu, ka tas ir plānākais un vieglākais dators pasaulē.


Orange Weekends Blog radās iespēja notestēt jauno Samsung 9. sērijas piezīmjdatoru. Grūti ir pat salīdzināt jauno Samsung piezīmjdatoru ar pierastiem portatīviem datoriem, tā kā tas ir ļoti plāns un viegls, ērts lietošanā pateicoties pietiekami lielam ekrānam, tas ir jaudīgs dators. Radies jautājums: Kam ir domāts tik maziņš dators? Vai to var pielietot darbam vai tas ir tikai mājas lietošanai? 9. sērijas piezīmjdators pats atbildēja uz mūsu jautājumiem tiklīdz to sākām izmantot.  Kaut gan 9. sērijas piezīmjdators ir maza izmēra ar 13,3 collu ekrānu tajā ir ērti strādāt un paņemt līdzi piemēram ja ir nepieciešamība bieži braukāt tad sēžot starptautisko reisu autobusos, vai piestājot ceļa malā var ātri un ērti uzliekot klēpī piezīmjdatoru ar visu nepieciešamo informāciju uzreiz sākt darboties. Cits pateiktu priekš kam izmantot tādiem sīkumiem portatīvo datoru var taču izmantot Table vai vienkārši telefonu? Protams visādiem sīkumiem jau vairāki no mums sākuši izmantot internetu telefonā, lai pārbaudītu savu epastu, sarakstēm ar draugiem sociālos tīklos vai skatīties jauku filmu brīvajā brīdī. Tables viennozīmīgi ir mūsu nākotne, bet tomēr Table neizdzīs no mūsu dzīves ne portatīvos, ne stacionāros datorus, tā kā tiem ir pavisam cita jauda un pielietošanas iespējas, kā arī tie ērtuma ziņā neatpaliek no jaunajiem gadžetiem. Dzīvais piemērs ir jaunais Samsung 9. sērijas piezīmjdators, kas vienkārši pārsteidz ar savu vieglumu, plānumu un protams jaudu, jeb atmiņu.

Tiklīdz es paņēmu rokās Samsung 9. sērijas piezīmjdatoru es vienkārši biju pārsteigta ar to cik tas ir viegls, uzliekot to uz klēpīm es sapratu ka ar šo datoru es varēšu vienmēr izdarīt visu ko vēlos, kā sacīja Anžela Ržičeva, žurnālists un viens no Samsung 9. sērijas piezīmjdatoru testētājiem, speciāli priekš Orange Weekends Blog

Orange Weekends

 Samsung 9. sērijas piezīmjdators atstāja uz mani diezgan nenopietnu pirmo iespaidu ar savu samtaini maigo datora ādiņu, vieglumu un plānumu. Nospriedu ka tas ir domāts tikai izklaidēm un nav piemērots nopietnam darbam. Vai ar to vispār var strādāt? Pirmā doma kas iešāvās prātā – vai…tas, tak ir bērnu dators. Ko lai es ar tādu spēļmantu daru? Šaubīgi izpētot piezīmjdatoru un pagrozot to rokās sāku prātot par tā ekrāna lielumu, tomēr tas ir tikai 13,3 collu liels un mana darba datora ekrāns ir 15,6 collu liels. Ieliekot štepseli lādētājā un ieslēdzot to es sapratu ka tas ir tik pat jaudīgs kā mans pierastais dators, tas nekavējoties ātri uzsāka darbu. Uzzinot ka Samsung piezīmjdators ir veidots no viegla, taču izturīga materiāla dūralumīnija, kas rada plānu un aerodinamisku dizainu, sapratu ka tā nav nekāda spēļmanta, bet gan nopietna mašīna. Tā kā dūralumīniju izmanto militāru lidmašīnu un citu specializētu aprīkojumu izgatavošanā,  tas ir divreiz izturīgāks par alumīniju, neraugoties uz vieglo svaru.  Uzreiz novērtēju iebūvēto korpusā batareju, kas nopietnāk aizsargā to no bojājumiem. Skatoties uz Samsung 9. sērijas piezīmjdatora ekrānu es pat nepamanīju nekādas atšķirības ar savu 15,6 colu lielu ekrānu. Tādā ekrānā var skatīties filmas ļoti labā kvalitātē pateicoties Samsung SuperBright Plus ekrānam ar 400 nitu spilgtumu, kas ir 16 miljoni krāsu un dzīvīgā SuperBright precizitāte nodrošinot 100% spilgtāku attēlu, pat skatoties to tiešā saules gaismā un neapgrūtinot acis ar kaitinošiem atspīdumiem. Samsunga 9. sērijas piezīmjdatorā, kā jau pierast portatīvos datoros ir iebūvēta web kamera. Grūti spriest vai tas ir mīnuss vai pluss, jo Samsung 9. sērijas piezīmjdators „ galva”, jeb ekrāna vieta ir pilnībā nekustīga, to nevar pacelt augstāk vai izliekt, kā vairākumam portatīvo datoru. Stacionārais mehānisms pasargā tik trauslu datoru no nevajadzīgām traumām un remonta. Vadāmais panelis, kas ir peles vietā ir pilnībā standarts.

Klaiņā šaubīgs viedoklis par to, ka datoriem ar 13,3 collu ekrānu pārlūk lapa ir pārāk maziņā vai arī sliktiredzams un grūti strādāt ar tādu ekrānuSamsunga 9. sērijas piezīmjdatoram viennozīmīgi tā nav! Apskatiet paši!

Manu uzmanību uzreiz pievērsa klaviatūra,  tā kā tai vajadzēja piešauties, jo pierastajā datorā vēl ir iebūvēti labajā pusē ciparu pogas un Samsunga 9. sērijas piezīmjdatorā to nav. Tad sāku prātot-Cik bieži es izmantoju, tās sānu ciparu pogas? Vai vispār tās izmantoju? Pārsvarā darbojoties pie datora rakstu, tad nācu pie secinājuma ka tos pārsvarā izmanto grāmatveži vai banku darbinieki veicot vairākus aprēķinus, tā kā tur ir gan reizinājuma, gan plusa zīmes.


Orange Weekends

Aplūkojot klaviatūras pievērsu uzmanību savādām pogām ar virzienu rādītājiem, kas izrādījās kontrolē ekrānu. Lasot nav nepieciešamības izmantot peli var vienkārši spiest uz leju, vai sāniem ja skaties uz ļoti liela izmēra bildēm. Viss pārējais ir kā jau pierastajās klaviatūrās. Aplūkojot datoru no sāniem atradu vairākus USB portus kuros ievieto flash pārnēsājamās atmiņas kartes. Samsunga 9. sērijas piezīmjdatorā nav DVD kasetes vietas, to var kompensēt vai ar papildus ārienes ierīci vai izmantot vienkārši flash pārnēsājamās atmiņas kartes.

Samsung 9. sērijas piezīmjdators ir 0,64 collas biezs vai aptuveni vidējā žurnāla biezumā, kas ļauj viegli ņemt līdzi datoru it visur.

Samsung 9. sērijas piezīmjdators ir paredzēts aktīviem cilvēkiem, kas izmanto datoru netikai birojā, bet arī aktīvi vēlās izmantot jaudīgu un viegli pārnēsājamu datoru savā somiņā vai portfelī, lai darbotos mājas apstākļos, ceļā vai laukos. Pilnvērtīgi izmantot visas datora funkcijas, skatīties filmas un spēlēt  spēles, rakstīt atskaites, dokumentu failus, sērfot internetā un klausīties mūziku, apstrādāt un veidot bildes un daudzas citas jums nepieciešamās lietas,  pierastajā veidā, vēlamā laikā un vietā.

Rakstu sagatavoja Orange Weekends Blog. Rakstā tiek atspoguļots Orange Weekends Blog personiskais viedoklis, kas izveidojās datora testēšanas rezultātā. Pateicamies Samsung par sniegto 9. sērijas piezīmjdatoru. Tehniskā informācija tika sagatavota pēc oficiālas Samsung mājas lapas materiāliem. Bildes: Electricpig.co.uk

13 atbildes “Laikam plānākais piezīmjdators pasaulē

  1. Kad jūs viņu testējāt, vai bija vinkārši skatīties filmas un kaut ko rakstīt? Kā es sapratu viņa ekrāns ir nekustīgs…cik tas ir ērti?

    • Samsung 9.Sērijas datoram ekrāns ir tik tiešām fiksēts un to nevar stipri izliekt, tas nofiksējas pareizajā leņķī, tā kā skatīties filmas, rakstīt, sērfot internetā un darīt jebko ir ļoti ērti. Tas ka ekrāns ir fiksēts ir pat ļoti labi tas nozīmē ka jums nejauši nesanāks to sabojāt.

      • Paldies, jā uz bildes aptuveni var saprast ka ekrāns nestāv taisni un tomēr bišku ir izlieks…vienkārši domāju cik tas ir ērti….

      • Ekrāns ir fiksēts, bet tas nekādīgi neietekmē tā izmantošanas ērtumu, tas noteikti ir ērtāk nekā stacionārais dators jo ne visus ir iespējams izliekt un pat veicina pareizo datora izmantošanu, pozu kurā jūs sēžat un no kura attāluma jūsu acis atrodas no datora…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s